• Studia II°

  • Opis

    Czas trwania: 2 lata, obejmują 4 semestrów.

    Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku matematyka:

    • posiada pogłębioną wiedzę z zakresu matematyki i jej zastosowań
    • posiada umiejętności: konstruowania rozumowań matematycznych, testowania prawdziwości hipotez matematycznych, budowania modeli matematycznych niezbędnych w zastosowaniach matematyki, przedstawiania treści matematycznych w mowie i piśmie, posługiwania się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi pry rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych problemów matematycznych,
    • jest kreatywny, samodzielny, komunikatywny, posiada umiejętności inicjowania nowego modelu działania
    • zna język na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego rady Europy oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu matematyki.

    Student podczas studiów może wybrać jedną z pośród 3 specjalności: zastosowania matematyki, nauczycielska.

  • Praktyki

    Studenci specjalności nauczycielskiej, drugiego stopnia studiów, odbywają praktyki w szkole gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej.

    Praktyki nauczycielskie

    Celem praktyk nauczycielskich jest przygotowanie studentów do nauczania w szkole gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Odbycie praktyk normuje regulamin.

    Opiekunem praktyk nauczycielskich w Instytucie Matematyki jest: dr hab. Małgorzata Makiewicz

    Organizacją praktyk pedagogicznych w Uniwersytecie Szczecińskim zajmuje się:

    Uniwersyteckie Centrum Edukacji
    ul. Szwoleżerów 18
    71-392 Szczecin, tel. 0 91 444 28 95

  • Egzamin i praca magisterska

    Studia drugiego stopnia na kierunku matematyka trwają przez 4 semestrów i kończą się złożeniem pracy magisterskiej oraz egzaminem magisterskim.

    Praca magisterska stanowi samodzielne opracowanie zagadnienia matematycznego wykraczającego poza treści nauczane w trakcie studiów drugiego stopnia na kierunku matematyka. Praca magisterska ma formę pisemną i jest napisana z zastosowaniem profesjonalnego edytora tekstów matematycznych np. LaTeX-a (zalecane jest użycie internetowego edytora ShareLaTeX/Overleaf (link). Praca magisterska podlega obowiązkowemu sprawdzeniu z wykorzystaniem uczelnianego programu antyplagiatowego.

    Załączniki:

  • Plany studiów i sylabusy

    Programy kształcenia, plany studiów oraz sylabusy dostępne są w systemie EGERIA, link poniżej: