Dnia 10 kwietnia 2024 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wielkopolskiej 15 wizytę złożyła blisko 30-osobowa grupa uczniów drugiej klasy szkoły średniej o profilu ścisłym z miejscowości Søborg w Danii. Młodzież wraz z nauczycielami przebywała na kilkudniowej wycieczce w Szczecinie, w ramach której m. in. odwiedziła Instytut Matematyki i Fizyki US. Licealiści wysłuchali dwóch specjalnie dla nich przygotowanych wykładów:

• “Nonlinear modelling: from pendulum to black holes” wygłoszonego przez Dyrektora Instytutu Matematyki prof. dr. hab. n. mat., dr. hab. inż. Piotra Krasonia i
  • “The dark side of the Universe” wygłoszonego przez dr. hab. Vincenzo Salzano, prof. US z Instytutu Fizyki.